فیلم هایی با پیچش های داستانی بسیار زیاد

حالا مرا می‌بینی

در این فیلم یک مامور اف.بی.آي و یک کارآگاه اینترپل، گروهی از جادوگران چیره‌دست، معروف به چهار سوارکار، را تعقیب می‌کنند که در طول نمایش‌های خود سرقت بانک را انجام می‌دهند و به مخاطبان خود با پول پاداش می‌دهند. این فیلم یک بازی موش و گربه بین افسر رودز (مارک روفالو) و چهار سوارکار است، اما در پرده‌ی سوم فیلم یک افشاگری تکان دهنده رخ می‌دهد.

رودز در واقع پسر یک شعبده‌باز بدنام به نام لیونل شریک است و از همان ابتدا درگیر نقشه های این گروه بود. پدرش پس از فاش شدن اسرار جادوگری‌اش در یک گاوصندوق در طی اجرای یک شعبده از دنیا رفت، بنابراین رودز می‌خواست انتقام مرگ پدرش را بگیرد. این فیلم همچنین از انجمن جادوگران به نام چشم یاد می‌کند که هدف آن استفاده از استعدادهای آن‌ها برای مبارزه با ظلم است و همچنین مشخص می‌شود که رودز همیشه یکی از اعضای این جامعه بوده است. برخی معتقدند این پیچش‌های داستانی فیلم را خراب کرده است، در حالی که برخی دیگر فکر می‌کنند که فیلم را بالا برده است.

دهکده

اکثر فیلم‌های ام.نایت شیامالان دارای پیچش‌های داستانی متعدد است که می‌توان گفت حکم امضای سینمایی او را دارد. دهکده در اطراف یک روستای متروک در پنسیلوانیا قرار دارد که روستاییان با قوانین سختگیرانه در آن زندگی می‌کنند. آن‌ها نباید اطراف روستای خود را ترک کنند، در غیر این صورت، هیولاهایی که فراتر از آن‌ها زندگی می‌کنند مطمئنا آن‌ها را می‌گیرند. روستاییان لوسیوس (خواکین فینیکس) و آیوی (برایس دالاس هاوارد) جذابیت عمیقی دارند، اما نوح (آدرین برودی) نیز همین‌طور است. او به لوسیوس حمله می‌کند، بنابراین آیوی، که نابینا است، باید روستا را ترک کند تا قبل از مرگ او کمکی پیدا کند. هیولاهایی که فراتر از روستا در کمین هستند، در واقع بزرگان روستا هستند که تظاهر به هیولا می‌کنند تا جوانان را تشویق کنند که در محدوده شهر خود باقی بمانند. در طول سرمایه‌گذاری آیوی به جهان، او مورد حمله هیولایی واقعی قرار می‌گیرد، اما در نهایت به یک روستایی دیگر نیز تبدیل می‌شود. با این حال، بزرگ‌ترین پیچش این است که فیلم در دوران مدرن اتفاق می‌افتد، نه در قرن نوزدهم. بزرگان زمین عظیمی خریدند تا جامعه‌ای ناب به دور از تمدن مدرن راه اندازی کنند. شاید شیامالان با پیچ و تاب‌های این فیلم کمی زیاده‌روی کرد.

ماه

سام بل (سام راکول) فضانورد در اواخر دوره سه ساله خود که روی ماه برای برداشت ماده‌ای برای استفاده به عنوان جایگزین نفت کار می‌کرد، دچار توهم می‌شود. تنها همراه او کامپیوترش به نام گرتی است و سیستم ارتباطی او از کار افتاده است، بنابراین او تقریباً سه سال است که تعامل انسانی ندارد.

سقوط مریخ‌نورد که منجر به  شکل‌گیری توهماتی در او شد باعث می‌شود سام هیچ خاطره‌ای از تصادف خود نداشته باشد. او صحبت های گرتی را با شرکتی که او را به ماه فرستاد، درباره‌ی کاوشگر سقوط کرده می‌شنود. وقتی گرتی درباره‌ی حادثه تحقیق می‌کند، سم می‌فهمد که توسط مریخ‌نورد دقیقاً همان‌طور که چند لحظه قبل اتفاق افتاده بود، واژگون شده است. گرتی سپس فاش می‌کند که هر دوی آن‌ها کلون‌های اصلی سم هستند. هر دو سم متوجه شدند که لونار صدها کلون را نگه داشته و تغذیه‌ی ارتباطی به زمین را قطع کرده است، تا مجبور نشوند افراد بیشتری را به ماه بفرستند. کلون‌ها سپس نقشه‌ای را طراحی می‌کنند که در آن گرتی یک کلون جدید تولید می‌کند تا از سقوط سم توسط مریخ‌نورد، به دلیل وضعیت فیزیکی وخیمش جلوگیری کند. پیچش‌های داستانی داپلگانگرها در ماه جذاب هستند، اما قطعاً توجه دقیق بیننده را می‌طلبد.

هنگامی که خدمه USS Enterprise به خانه فراخوانده می‌شوند، متوجه می‌شوند که یک نیروی غیرقابل توقف از وحشت از درون سازمان خود ناوگان و هر چیزی را که در آن ایستاده است منفجر کرده است و دنیای ما را در وضعیت بحرانی قرار داده است. کاپیتان کرک با یک امتیاز شخصی برای تسویه حساب، یک شکار انسان را به یک جهان در منطقه جنگی هدایت می کند تا یک سلاح کشتار جمعی یک نفره را بگیرد. همانطور که قهرمانان فضایی ما به یک بازی شطرنج حماسی مرگ و زندگی سوق داده می شوند، عشق به چالش کشیده می شود، دوستی ها از هم پاشیده می شود و باید برای تنها خانواده ای که کرک باقی مانده است فداکاری کرد: خدمه اش.

بر اساس سریال تلویزیونی موفق جیم فلپس (جان وویت) برای ماموریتی برای جلوگیری از سرقت مطالب طبقه بندی شده به پراگ فرستاده شد. همسرش کلر (امانوئل بیارت) و شریک مورد اعتمادش اتان هانت (تام کروز) اعضای تیم فلپس بودند. متأسفانه، چیزی به طرز وحشتناکی اشتباه پیش رفت و ماموریت شکست خورد و ایتن هانت به ظاهر تنها بازمانده باقی ماند. پس از گزارش ماموریت ناموفق، کیتریج (هنری چرنی)، رئیس آژانس، به ایتن مظنون می شود که مقصر این ماموریت ناموفق بوده است. اکنون، ایتن از روش‌های غیرمتعارف (که شامل کمک یک دلال اسلحه به نام «مکس» (ونسا ردگریو) می‌شود) استفاده می‌کند تا تلاش کند چه کسی او را راه‌اندازی کرده و نامش را پاک کند.

هارپر آسیب دیده پس از یک فقدان هولناک، به دنبال پناه و آرامش است، از لندن فرار می کند و در خانه ای منزوی در حومه شهر انگلیسی بت پرست. اما درمان، مانند تغییر، به زمان نیاز دارد. و هارپر با خاطرات دردناک و احساس گناه غیرقابل تحمل تشنه رستگاری است. با این حال، یک کاوش مختصر در مناظر سرسبز محلی، اتفاقات عجیبی را نشان می‌دهد، زیرا برخوردهای ناخوشایند برنامه‌های جاه‌طلبانه هارپر برای بازگشت را خنثی می‌کند. در نتیجه، غم و اندوه جبران ناپذیر به یک جریان پنهانی شوم بدبختی تبدیل می شود و به زودی، وحشت محض همه را فرا می گیرد. حالا جایی برای پنهان شدن نیست آیا روند آهسته و دگرگون کننده ترمیم در ذهن، بدن و روح می تواند به یک کابوس اجتناب ناپذیر تبدیل شود؟

FRESH نوآ (دیزی ادگار-جونز) را دنبال می کند که استیو جذاب (سباستین استن) را در یک فروشگاه مواد غذایی ملاقات می کند و – با توجه به ناامیدی او از برنامه های دوستیابی – از فرصت استفاده می کند و شماره خود را به او می دهد. پس از اولین قرار ملاقات آنها، نوآ مورد ضرب و شتم قرار می گیرد و دعوت استیو را برای یک تعطیلات آخر هفته رمانتیک می پذیرد. فقط به این نتیجه رسید که دلسوز جدید او برخی اشتهای غیرعادی را پنهان کرده است.

Memento دو داستان جداگانه از لئونارد، یک بازرس سابق بیمه را روایت می کند که دیگر نمی تواند خاطرات جدیدی بسازد، زیرا تلاش می کند قاتل همسرش را پیدا کند، این آخرین چیزی است که به یاد می آورد. یک خط داستان در زمان به جلو حرکت می کند در حالی که دیگری داستان را به عقب بازگو می کند و هر بار موارد بیشتری را آشکار می کند.

مانند فیلم اصلی 25 سال پیش، یک دختر نوجوان بامزه تنها در خانه است که تلفن زنگ می‌زند. مردی می خواهد با او بازی کند. با تهدید به کشتن بهترین دوستش، تارا مجبور به بازی می شود. او به سختی از چاقو زدن مهاجم نقابدار چهره شبح جان سالم به در می برد. خواهر 5 ساله او، سام (آنتا)، که در 18 سالگی به دلیل مشکلات روانی خانه را ترک کرد، دوست پسر سام و دوستان دبیرستانی تارا او را در بیمارستان ملاقات می کنند. بعداً در یک بار، مردی دوستان را تحریک می کند و بعداً توسط Ghostface در بیرون در پارکینگ مورد حمله قرار می گیرد. سام در بیمارستان از او تماس گرفت و سپس ناموفق به او حمله کرد. او بعداً رازهای خانوادگی را برای خواهرش فاش می کند. سم با یکی از قربانیان اصلی، دیویی، برای کمک تماس می گیرد. او به دو قربانی اصلی دیگر، سیدنی پرسکات و گیل وترز، درباره بازگشت Ghostface هشدار می دهد. Ghostface کیست؟ چند نفر دیگر باید بمیرند؟

حماسه‌ی گرگ‌ومیش: سپیده‌دم ۲

کل حماسه‌ی گرگ و میش مجموعه‌ای از فیلم‌های سرگرم‌کننده و پوچ با خطوط داستانی‌ای است که آن‌قدر مضحک است که خنده‌دار است. اگر نوجوانی بودید که قبل از اکران فیلم‌ها کتاب‌ها را خوانده‌اید، به احتمال زیاد بین مثلث عشقی خون‌آشام-گرگینه-انسان که بین ادوارد، جیکوب و بلا اتفاق می‌افتد، گیر افتاده‌اید. این مجموعه فیلم دارای خط فرضی بسیار ساده‌ای است که به راحتی قابل پیگیری است. بلا دوست‌پسر خون‌آشام صدساله‌اش را دوست دارد و عاجزانه می‌خواهد که او را برگرداند، اما بهترین دوست گرگینه‌ی او به شدت به این ایده اعتراض می‌کند، زیرا او نیز عاشق او است. در زمان اکران فیلم، طرفداران مشتاق بودند تا ببینند قبیله‌ی کالن و متحدان گرگینه‌شان در نهایت ولتوری را، خون‌آشام شیطانی که بر تمام خون‌آشام‌های دیگر حکومت می‌کند، شکست می‌دهند یا نه. با این حال، طرفداران فیلم و طرفداران کتاب نسبت به درگیری‌ای که بین دو گروه شکل گرفته بود، شوکه شدند. چراکه بسیاری از شخصیت های محبوب در این میان مُردند. در سینما به معنای واقعی کلمه هیاهو بود. وقتی که کل نبرد در واقع تصوری بود که آلیس از آنچه می توانست اتفاق بیفتد داشت، تماشاگران حتی بیشتر شوکه شدند. این پیچش‌های داستانی قطعاً امتیازات بیشتری به داستان اضافه کرد، اما مطمئناً نسلی از فیلم‌بین‌ها را آزرده‌خاطر کرد.