جیسون موموآ در نقش آکوامن ۲ ؛ پادشاهی که سرزمین خود را پس خواهد گرفت

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 2 دقیقه

5 ماه قبل
جیسون موموآ در نقش آکوامن ۲ ؛ پادشاهی که سرزمین خود را پس خواهد گرفت

معرفی و نقد فیلم آکوامن ۲

فیلم آکوامن ۲ Aquaman and the Lost Kingdom (آکوامن و پادشاهی گم‌شده) یک فیلم ابرقهرمانی آمریکایی در ژانر اکشن و ماجراجویی است که بر اساس شخصیت آکوامن از دی‌سی کامیکس ساخته شده‌است. این فیلم دنباله‌ای بر فیلم Aquaman محصول سال ۲۰۱۸ است و به کارگردانی جیمز وان و نویسندگی دیوید لزلی جانسون-مک‌کلید و پاتریک مری واین کارگردانی شده‌است. در این فیلم، جیسون موموآ، امیلی بلانت، پاتریک ویلسون، دولف لاندگرن، یحیی عبدالمتین دوم، ویلم دافو، پاملا اندرسون، و نیکول کیدمن به ایفای نقش پرداخته‌اند.

داستان فیلم در ادامه‌ی داستان فیلم اول، چهار سال پس از رویدادهای آن اتفاق می‌افتد. آرتور کوری، پادشاه آتلانتیس، باید برای محافظت از هفت پادشاهی از یک دشمن جدید، که با استفاده از نیروی Trident of Atlan، قصد نابودی آنها را دارد، مبارزه کند.

فیلم آکوامن ۲ پادشاهی گمشده در تاریخ ۱۷ دسامبر ۲۰۲۳ توسط برادران وارنر پیکچرز در ایالات متحده اکران شد. این فیلم با استقبال مثبت منتقدان و مخاطبان روبرو شد و به‌عنوان یکی از بهترین فیلم‌های ابرقهرمانی سال ۲۰۲۳ شناخته شد.

این فیلم، با وجود فروش بالای گیشه، از نظر منتقدان با استقبال متوسطی روبرو شد. برخی از منتقدان، فیلم را سرگرم‌کننده و پرکشش دانستند، اما برخی دیگر، انتقاداتی به فیلم وارد کردند.

برخی از انتقادات صحیح وارد شده به فیلم Aquaman and the Lost Kingdom عبارتند از:

  • داستان فیلم، چندان جدید و بدیع نیست. داستان فیلم، از بسیاری از فیلم‌های ابرقهرمانی دیگر الگوبرداری کرده است.
  • شخصیت‌های فیلم، چندان عمیق و پیچیده نیستند. شخصیت‌های فیلم، به‌طور کامل توسعه نیافته‌اند و انگیزه‌های آنها، چندان واضح نیست.
  • فیلم، از نظر بصری، بسیار چشم‌نواز است، اما از نظر داستانی، چندان جذاب نیست. فیلم، صحنه‌های اکشن و جلوه‌های ویژه خوبی دارد، اما داستان آن، چندان گیرا و هیجان‌انگیز نیست.

جیسون موموآ در نقش آکوامن 2 ؛ پادشاهی که سرزمین خود را پس خواهد گرفت معرفی و نقد فیلم آکوامن 2

در ادامه، به بررسی برخی از این انتقادات می‌پردازیم:

داستان فیلم، چندان جدید و بدیع نیست.

داستان فیلم آکوامن ۲ پادشاهی گمشده، از بسیاری از فیلم‌های ابرقهرمانی دیگر الگوبرداری کرده است. در این فیلم، آکوامن و مرا باید برای محافظت از پادشاهی خود از تهدیدات جدید مبارزه کنند. این داستان، شباهت زیادی به داستان فیلم‌های ابرقهرمانی دیگر دارد، مانند فیلم Thor: Ragnarok (ثور: راگناروک) محصول سال ۲۰۱۷ و فیلم Avengers: Infinity War (انتقام‌جویان: جنگ بی‌نهایت) محصول سال ۲۰۱۸.

شخصیت‌های فیلم، چندان عمیق و پیچیده نیستند.

شخصیت‌های فیلم Aquaman and the Lost Kingdom، به‌طور کامل توسعه نیافته‌اند و انگیزه‌های آنها، چندان واضح نیست. برای مثال، انگیزه‌های اورم برای حمله به آتلانتیس، چندان واضح نیست. او تنها به این دلیل که برادر آکوامن است، می‌خواهد به او آسیب برساند؟ یا انگیزه‌های دیگری نیز دارد؟

فیلم، از نظر بصری، بسیار چشم‌نواز است، اما از نظر داستانی، چندان جذاب نیست.

با دانلود فیلم آکوامن ۲ پادشاهی گمشده ، صحنه‌ های اکشن و جلوه‌های ویژه خوبی را شما شاهد خواهید بود. اما داستان آن، چندان گیرا و هیجان‌انگیز نیست. فیلم، در بسیاری از صحنه‌ها، کند و خسته‌کننده است.

در مجموع، فیلم Aquaman and the Lost Kingdom، فیلمی سرگرم‌کننده و قابل قبول است که می‌تواند مخاطبان این ژانر را راضی کند. اما این فیلم، از نظر داستانی، چندان پیشرفتی نسبت به فیلم اول نداشته است.